NEPŘEHLÉDNĚTE
Úvod > Kultura a jiné > Kapela Dům Dětí chce víc zkoušet
mddm-kapela

Kapela Dům Dětí chce víc zkoušet

Pohled kytaristy

Český Brod – Existují jen pár měsíců, ještě studují střední školy, a už si coby půlnoční překvapení stihli dvakrát vyzkoušet sál kolínského Městského společenského domu na studentských plesech. Kapela Dům Dětí. „Ale moc se nám to nepovedlo, málo jsme zkoušeli, navíc na tom druhém dostával maturitní šerpu náš basista, což bylo také znát,“ říká Ondřej Malina, kytarista, zpěvák a jeden ze zakládajících členů rockové skupiny.

* Jak jste vznikli a jaké je složení kapely?

Základ sahá ještě na devítiletku, kde jsme začali hrát společně s Jakubem Petriskem a bubeníkem Davidem, jehož příjmení si už nikdo nepamatuje. Tak jsme fungovali asi měsíc a přišla Barbora Hlaváčková, jež studovala na základní umělecké škole klavír, ale sama se přeučila na bicí. Nakonec se s basovou kytarou přidal Milan „Mejla“ Živnůstka.

* Proč jste se pojmenovali zrovna Dům Dětí?

Původně jsme uvažovali o tom, že bychom se nazvali !RaW!, ale pak jsem šli ze zkoušky okolo úvalského domu dětí, bylo nám čtrnáct a i v té muzice jsme byli takoví malí parcharti, takže volba padla na Dům Dětí, psáno obojí s velkým písmenem.

* Jaký je váš repertoár a jak písničky vznikají?

První písničkou, kterou jsme společně dali dohromady, byla Král do boje táh´, kterou od Karla Kryla do punku upravila příbramská punková kapela E!E, a my jsme ji pak převzali od ní. V současnosti máme asi deset vlastních skladeb, muzika vzniká klasickým způsobem – někdo na zkoušce zahraje nějaký kytarový motiv a ostatní se přidají. Texty píšeme společně s Milanem.

* Co vaše koncertní a další hudební aktivity?

Hned třetí naše koncertní vystoupení bylo na festivalu Ouvalskej bigbít, který pořádají kluci z Divokýho Billa. Zpočátku jsme byli z koncertování nadšeni, ale zapomínali jsme na zkoušení. To teď chceme trochu dohnat, i proto jsme byli o pololetních prázdninách na chatě na kapelním soustředění. V létě jsme natočili v kolínském studiu Sklep písničku pojmenovanou názvem kapely, která vyšla na kompilačním CD společně třeba se skladbami skupin Rybičky 48 či Totální nasazení. Chceme dělat energické písničky s vnitřním nábojem i melodií.