NEPŘEHLÉDNĚTE
Úvod > Kultura a jiné > Sokolové chtějí stavět novou halu
xuvaly_logo_1

Sokolové chtějí stavět novou halu

Zatím však není jasné, kde bude stát a kdo ji zaplatí

Úvaly – Snem několika generací úvalských sportovců je kvalitní sportovní hala, která by mohla hostit i významné mezinárodní zápasy.

Nyní to vypadá, že by se sokolové mohli brzy dočkat.

Projekt je již připravený, nyní jde hlavně o to, kde bude hala stát a kdo její výstavbu zaplatí.

„Chtěli bychom, aby nová hala stála v údolí pod školou, za současným házenkářským hřištěm. Tento pozemek vlastníme, navíc v blízkosti je i náš hotel, takže bychom mohli poskytnout sportovcům i kvalitní zázemí,“ vysvětluje člen Sokola Úvaly Richard Saidl, který má na starosti koordinaci projektu.

Jenomže navrhované umístění se nelíbí městu. „Hala je moc vysoká, přes šestnáct metrů a zakrývala by pohled na kostel,“ tvrdí starosta města Jan Šťastný. Podle něj již lidé začali podepisovat petice, aby hala v údolí nestála.

„V Úvalech je spousta jiných míst, kam by se hala hodila lépe,“ míní starosta.

Sokolové sníží strop, ale chtějí halu v údolí Sokol stojí o halu na vlastních pozemcích, proto uvažuje o snížení výšky stavby.

„Původně jsme chtěli tak vysoký strop, aby podmínky vyhovovaly většině mezinárodních soutěží. Pro volejbal je potřeba strop vysoký zhruba třináct metrů, ale jsme ochotni strop o něco snížit. Pak si ale musíme zažádat o udělení výjimky, aby se soutěže mohly u nás konat,“ plánuje Saidl. Proto Sokol zaslal na úřad dopis, kterým představitele města vyzývá k jednání.

Další neznámou jsou peníze. Zatím totiž není jisté, kdo výstavbu haly zaplatí. Starosta Úval přitom nevylučuje určitou spoluúčast města při financování haly.

Sokol by výstavbu platil z dotací. „Musíme mít platné územní rozhodnutí o umístění stavby, potom můžeme dotace dostat,“ vysvětluje Saidl.

Plánované hřiště v nové hale je 40 metrů dlouhé a 20 metrů široké.

V hale je navržený prostor pro diváky, který je oddělen od hřiště.

Originál článku, (převzato od): Lucie Kořistová, Mladá fronta DNES – Praha http://zpravy.idnes.cz/