NEPŘEHLÉDNĚTE
Úvod > Zajímavosti > Big Combat III – Milovice, airsoft.
airsoft10

Big Combat III – Milovice, airsoft.

Big Combat III

V říjnu tohoto roku se v Milovicích v bývalých vojenských prostorách konal třetí ročník airsoftové akce v Čechách „BIG COMBAT 3“. Dnešním článkem se ještě vrátíme k této akci z pohledu jejího přímého účastníka:

Big Combat III pohledem FAS Nymburk (v té době ještě Diverzní jednotka Nymburk)

Dne 18. 10. 2008 se v Milovicích na Nymbursku konala největší airsoftová akce v ČR a vlastně i na světě. Náš tým u toho samozřejmě nemohl chybět.
Po příjezdu do prostoru se nám otevřel pohled na zelený dav, který nikdo z nás zatím nezažil. U zápisu se tvořily nehorázné fronty, ale aspoň byl čas se připravit fyzicky i psychicky na největší “řežbu“ v životě.

Konečně jsme „označkováni“ a jdeme na stanoviště žlutých, kde nám dají další instrukce.
Velitel potřeboval nějakou jednotku na střechu jedné opuštěné bytovky proti stanovišti na palebné pokrytí. Ihned jsme se nabídli, že půjdeme. Protože jsem byl odstřelovač, byl jsem celkem rád.
Po krkolomném výstupu na střechu jsme zaujali pozice.Slyšíme rachot odpálených rachejtlí, oznamující začátek hry. Ihned na to je vidět po okolí několik dýmovnic.
Houfy sofťáků se hrnou dopředu a my zůstáváme na střeše. Po půl hodině bez žádného kontaktu s nepřítelem kdy se v dálce jen ozýval štěkot elektrik jsme si řekli, že by to chtělo nějak oživit. Tak jsme slezli a hurrráá do boje.
Zabrali jsme několik baráků s kluky napodobujícími Urnu, nebo jinou zásahovou jednotku (boj v barácích je jejich druhý domov).

Slyšíme volání:“Nestřílet,nestřílet“. Nastane ticho a všichni se ptají co se děje. Prý nějaký chudák vypadl z okna, zlomil si nohu v koleně a navíc mu přilétl k hlavě slzák (špatný den).
Pokračuje se ve hře a zjišťujeme že červení zabrali barák, když byla hra zastavena, což také rozhodlo o výsledku celé hry.
Smyslem BCčka (Big Combat) je zavalit nepřítele co nejvíce kuličkami, což se taky dělo. Žádná taktika, jen slepé střílení na malém prostoru. To jsme ale už věděli od začátku. Příští rok jedem znovu a snad organizátoři poupraví pravidla, aby tam nechodili 14leté děti jako letos.

Photos copyright © Vejšan

VÍCE FOTOGRAFIÍ NA:

http://www.fas.tym.cz/

05. 01. 2009 Na vrchní článek navazujeme dále popisem odstřelovací pušky BL96A1:

BL96A1 odstřelovací airsoftová puška (MB-01 Warior), zbraň vyrábí firma Well

Je airsoftovou verzí slavné odstřelovací pušky L96A1, která se řadí mezi neoblíbenější pušku používanou ozbrojenými silami většiny států. Reálnou zbraň vyrábí britská zbrojovka Enfield.


Po otevření krabice jsem byl velice mile překvapen. Zbraň byla rozložena na dvě poloviny. Plastová část, tedy tělo zbraně (kvalitní ABS plast) nosí kovové detaily (očka na popruh, nýty). Lícnice je plastová a regulovatelná do tří poloh, zato pažba je gumová proti skluzu a taktéž polohovatelná.


Druhá část (hlaveň a natahovací mechanizmus) je z kovu, takže při nárazu zbraň něco vydrží. Po složení zbraně se váha pohybuje kolem 3,5kg bez optiky (s optikou až 4,5kg) a délka 1150mm.


Střelecké vlastnosti u této zbraně mě velice potěšily. Zbraň nově koupená, nijak upgradovaná, při seřízeném hop-upu, má účinný dostřel kolem 45m (max. při bezvětří 55m). Výrobce uvádí naměřenou úsťovou kolem 456FPS a s tím mohu pouze souhlasit.


Závěrem bych rád dodal, že tato zbraň je vhodná airsofťákům kteří začínají a chtějí v týmu zastoupit post odstřelovače.

Foto převzato z airguns.cz

Celou tuto stranu pro vás zpracoval: Vejšan

Předchozí článek Big Combat III a historie airsoftu.
Předchozí článek Airsoftové zbraně.