NEPŘEHLÉDNĚTE
Úvod > Kultura a jiné > Zima a makro spadlé ze střechy
makro1

Zima a makro spadlé ze střechy

Zima, ačkoliv letos svou délkou bez výraznějšího oteplení a průběžnou sněhovou přikrývkou, může být pro někoho věcí ne moc příjemnou, můžeme toto období ve volném čase využít i pro účely čistě estetické. Objektem pro níže umístěné fotografie byl dnes například kus zmrzlého ledu, spadlý ze střechy rodinného domu.
V ideálním případě samozřejmě použijeme vybavení pro makrofotografii. Tedy makroobjektiv, mezikroužky, makrosáňky s jemným posuvem, dálkovou, nebo drátěnou spoušť, apod. Základem, který je v však tomto případě nezbytný, je stativ. Poté již záleží na tom, jaký fotoaparát vlastníte a jak moc vám dovolí se přiblížit k předmětu vašeho focení. Pokud není zapotřebí velkého finálního rozlišení snímku, například jako v našem případě při užití na webu, může se použít výřez z celkové fotografie, provedený v jakémkoliv fotoeditoru.
Dnes jsme při focení využili přímého denního protisvětla. Ponechali vyvážení bílé na Auto – tudíž oproti reálným barvám jsme úmyslně celkovou barevnost nechali posunutu.

článek, foto: Roman Kurucz