NEPŘEHLÉDNĚTE
Úvod > Cestovaní > Několik „zápisníkových fotografií“ z únorové večerní Prahy
j309

Několik „zápisníkových fotografií“ z únorové večerní Prahy

Po několika seriích fotografií ze zahraničí v rubrice Cestování se nyní na skok vrátíme k nám do vlasti a to do centra našeho hlavního města.

Zde tedy většinou o tuzemského občana moc nezavadíte, ale pokud si budete všímat spíše zajímavých scenérií, vhodných ke zmáčknutí spouště vašeho fotoaparátu, určitě to ani nepostřehnete.

Vybrané fotografie nepředstavují žádný ucelený výběr, ani nebyla předem tipována žádná konkrétní místa. Jsou to opravdu, jak již z názvu článku vyplývá, fotografie pořízené během chůze večerní Prahou – v místech, která se zdála nějakým způsobem pro objektiv zajímavá – možno říci fotografie svou povahou více méně čistě turistické (zhotovené tedy za svižného pochodu při teplotě kolem -13°C).

Foceno bylo přístrojem Samsung NX11 – konstrukcí tzv. zrcadlovkou bez zrcátka. Patří mezi typy fotoaparátů, které velikostí svého těla jsou jen o něco málo větší než klasické kompakty, jsou vybaveny výměnnou optikou a osazeny čipem APS-C, tedy rozměru 23.4 x 15.6 mm (několikanásobně větším než u kompaktů). Podobné typy těchto „hybridů“ vyrábějí dále ještě firmy Olympus a Panasonic. Čip APS-C patří mezi nejvíce používaný typ u klasických digitálních zrcadlovek.

Pokud by vás zajímali podrobnosti o fotoaparátu Samsung NX11, můžete si přečíst recenze např. zde: www.fotografovani.cz, nebo tady: digineff.cz.

Fotografie a text: Roman Kurucz

Centrum Prahy na maps.google.com:

Zvětšit mapu