NEPŘEHLÉDNĚTE
Úvod > Cestovaní > Obrázky z Barcelony – Camp Nou, stadion FC Barcelona
j549

Obrázky z Barcelony – Camp Nou, stadion FC Barcelona

Španělský fotbalový klub FC Barcelona (Futbol Club Barcelona) jistě není nutné zvlášť představovat.

Založen byl v roce 1899, jeho klubové barvy jsou červená-modrá, které jsou symbolem Katalánska. V pruhované kombinaci těchto dvou barev nastupují do zápasů i hráči (v sezoně 2011/12 je venkovní dres poprvé v historii černý).

Klub tradičně působí v nejvyšší španělské fotbalové soutěži Primera División, zároveň také hraje prim v evropských fotbalových pohárech (čtyřnásobný vítěz Ligy mistrů).

Naposledy se potkal český fotbal s tímto fotbalovým gigantem na konci minulého roku. V Lize mistrů fotbalisté Viktorie Plzeň v Barceloně na Nou Campu prohráli 0:2, v následné odvetě v pražském Edenu poté podlehli 0:4.

Stadion Camp Nou
Až do roku 2000 bylo jeho jméno Estadi del FC Barcelona, po hlasování členů oficiálního klubu fanoušků byl však přejmenován na dnes užívaný název Camp Nou, což v katalánštině znamená „Nové hřiště“.

Fotbalový stadion byl postaven v r. 1957, v roce 1982 byl následně rozšířen tak, aby mohl pojmout současných téměř 100 000 diváků. To ho učinilo největším fotbalovým stadionem Evropy.

Během zhruba 2 hodin jsme měli možnost prohlédnout si stadion zevnitř, mimo čas fotbalových zápasů. Z této malé exkurze Vám přinášíme několik fotografií.

Fotografie a text: Roman Kurucz

Dále ještě přidáváme několik fotografií ze stadiónu a to z utkání, které se hrálo 15. října 2006 mezi FC Barcelona a FC Sevilla.
Návštěvnost tehdy byla krásných 103 000 diváků. Fotografie nám poskytnul pan Přemysl Hochman.

Odkazy na stránky:
Oficiální stránky týmu FC Barcelona www.fcbarcelona.com (angl.)
FC Barcelona na cs.wikipedia.org cs.wikipedia.org (česky)
Fanouškovské stránky fcbarcelona.cz (česky)

Další náš článek o Barceloně:
„Barcelona – fotografie z nočního centra“ www.ouvaly.cz


Zvětšit mapu

FC Barcelona – Viktoria Plzeň 2:0, gólové situace:
[youtube QCq2IRz32L8]