NEPŘEHLÉDNĚTE
Úvod > Cestovaní > Výstava Květy 2012 v Lysé nad Labem
12_07_12_kvety

Výstava Květy 2012 v Lysé nad Labem

Květy 2012

Na výstavišti v Lysé nad Labem se bude konat 12. – 15. 7. 2012 prodejní výstava Květy 2012.
Šestnáctý ročník výstavy nabídne návštěvníkům květinové aranžmá vytvořené týmem Českého zahrádkářského svazu na ploše 2 160 m2 Ústřední expozicí výstavy Květy bude obrovské pestrobarevné aranžmá z rozkvetlých květin, doplněné okrasnými dřevinami, bonsajemi a dalším rostlinným materiálem. Nosným tématem výstavy jsou „Květy ve stínu věčných pyramid“. Návštěvníci se tak mohou těšit zejména na široký sortiment lilií, pelargonií, růží, jiřinek, begónií a trvalek.
V rámci výstavy Květy se uskuteční soutěž v NOVOŠLECHTĚNÍ LILIÍ, k vidění budou zajímavé novinky a šlechtiteli do té doby tajená překvapení.
Dále proběhne v pátek finále FLORISTICKÉ SOUTĚŽE PRO MLÁDEŽ.
Zájem návštěvníků o nákupy na zahradnických trzích je vzhledem k příhodnému termínu mimořádný. Návštěvníci mohou nakoupit květiny, okrasné a ovocné dřeviny, balkónové rostliny, bonsaje, léčivé rostliny a byliny, nářadí a potřeby pro zahrádkáře a zahradní nábytek.

Současně s touto oblíbenou akcí proběhne ,,Festival věštění Květy Fialové“ s bohatým doprovodným programem, v kterém vystoupí Jitka Asterová a Zora Jandová.
Po celou dobu výstavy budou přední české ,,čarodějnice“ věštit zájemcům jejich budoucnost. Představí se tanečnice, při bubnování se navodí ta pravá atmosféra k „Rituálu hojnosti“

V hale A2 můžete obdivovat variace bonsaí. Na výstavě budou i bonsaje z rostlin, které mají i další využití.
Hvězdice levandulová proti šedivění vlasů. Koření dlouhověkosti jako je žen-šen zastupují čínský, sečuánský, japonský a anýzový pepř. Tropické ovoce psidium guajava, která mimo jiné léčí rakovinu a infekce. Vitamínová bomba malpighia, barbadorská a západoindická trešeň, strom zdraví Acerola, Cereso, Grosela, plody mají 30 až 40 krát větší obsah vitamínu C než citron.

Při výstavě je připravena soutěž Polabský květ 2012.
Floristi, květináři a zahradníci vytvoří expozice o velikosti 4 x 4 metry z rostlinného materiálu a ty se stanou součástí výstavy Květy. Expozice budou v den zahájení výstavy ohodnoceny a vítězné expozice oceněny.

Po celou dobu výstavy bude probíhat na venkovní ploše hudební doprovodný program.

Fotografie a text: www.vll.cz

Výstaviště v Lysé nad Labem: www.vll.cz