NEPŘEHLÉDNĚTE
Úvod > Cestovaní > Thajsko – město, památky a kultura
m185

Thajsko – město, památky a kultura

Thajsko

V prosinci 2011 jsme uskutečnili třítýdenní cestu po Thajsku.

Po promyšleném plánu naší trasy projet nejprve severní část Thajska, posléze se dostat na jih země a zpět do Bangkoku, pohltila nás po příletu do tohoto hlavního města realita a druhý den večer jsme již seděli ve vlaku opačného směru.

Další den ráno nás čekal ještě přestup na autobus, který nás zavezl do místa určení našeho spontánního rozhodnutí. Téměř. Na autobus navazovala asi desetiminutová plavba místní bárkou a my se tak ocitli na Ton Sai, ráji na zemi, lehce vzdáleného od města Krabi. Ujeli jsme zhruba 900 km a zde setrvali téměř týden obklopeni sytou zelení džungle a modrou barvou moře.

Odsud jsme pokračovali přes poměrně turistické Krabi na ostrov Koh-Lanta, který nám poskytl útočiště na pár dní. Zde se v přátelském duchu rozešly naše cesty, část výpravy pokračovala objevovat tajemství dalších asijských zemí a naše zbylá trojice se vydala na zpáteční cestu přes město Chumphon, v cestovním průvodci téměř nezmíněném, což se nám zamlouvalo.

Po dalším několikadenním pobytu v Chumphonském okolí jsme vydali zdolat posledních 500 km zpět do Bangkoku, který jsme užívali ještě dva dny do odletu.

Níže několik zkratkovitých postřehů:
Bangkok – rozčarování, dezorientovanost, tisíce vůní, smog, tuk tuky (taxi), hluk, buddhistické chrámy a všude přítomné vyobrazení Thajského krále.

Ton Sai – ráj na zemi, přírodní skvost, typické homolovité ostrůvky, horolezci, hippies, opice, rozmanitá fauna a flóra, nejlepší green curry.

Koh Lanta – ostrov krásných pláží, reggae, kousaví mravenci, žahavé medúzy, odvážní elektrikáři.

Chumphon – město téměř bez turistů, velké trhy, velmi chutná jídla, pražírna kávy, pohostinní lidé.

Fotografie a text: Tomáš „Negi“ Neugebauer
Tomáš Neugebauer na Facebooku: www.facebook.com
Thajsko na Wikipedii: cs.wikipedia.org