NEPŘEHLÉDNĚTE
Úvod > Zajímavosti > Kouzlení s vůněmi
a344

Kouzlení s vůněmi

Kdo by tušil, že v tak přetechnizované době se budeme stále více ubírat zpátky k přírodě. Vyhledáváme pomoc při fyzických potížích alternativní způsoby léčby a sami na sobě zjišťujeme, že to funguje a bez vedlejších účinků. Pití bylinných čajů, návštěvy léčitelů, homeopatů, využívání čínské medicíny, nabírání oslabené energie ze stromů, objevování vůní v přírodě.
Jedním ze způsobů, jak zlepšit a harmonizovat náš organismus je obor zvaný aromaterapie. Ve své kosmetické praxi se více přikláním k aplikování éterických olejů při ošetřování nejen pleti obličeje, ale i celého těla. Preferuji holistické ošetření, neboť jen tak může dojít k rovnováze mezi tělem a duší.
Mezi mé oblíbené a nejčastěji užívané éterické oleje patří levandulový (Lavandula angustifolia,vera, offic.) z růžového dřeva (Aniba roseadora), citrónový (Citrus limon),ylang-ylang (Cananga odorata), santalové dřevo (Santalum album), rozmarýnový (Rosmarinus officinalis), jalovcový (Juniperus comm.). Nesmím zapomenout na zemitě hřejivý heřmánkový ét. olej (Chamomille matricaria recutita).
Podvědomě používám ty oleje, které mé tělo potřebuje, ale snažím se vždy vědomě soustředit na klientku, abych co nejlépe mohla namíchat masážní směs ušitou tzv. na míru potřebám zákaznice.
Většinou ošetřuji obličej a dekolt, kombinuji směsi éterických olejů (vždy rozředěné ve vhodném nosiči – rostlinném oleji za studena lisovaném, osvědčený mám mandlový olej original Karel Hadek, či slunečnicový atd.) s ohledem na aktuální stav pokožky. Co je třeba zhojit, nabudit či naopak zklidnit, regenerovat. Nejednou se stává, že už při vstupu do salonu se zákaznice hroutí vyčerpáním, stresem, nekonečným závodem o čas, jak vše stihnout, se slovy „K vám jsem se těšila celý den, jsem hotová z celého dne, udělejte něco se mnou nebo …“ Taková osoba potřebuje vypnout, ztišit svůj motor a relaxovat. Namíchám ji směs na zklidnění duše, nevěnuji se v první fázi aktuální péči pleti. Zde se mi často osvědčuje kombinace ét. olejů z ylang-ylang (Cananga od.) a citrónu (Citrus limon) v mandlovém rostlinném oleji. Silece z ylang- ylang má sedativní účinky, zjemňuje, očisťuje ba dokonce povznáší naší mysl. Má také schopnost uvolnit napětí mysli. O to v tu danou chvíli jde. Uvolnit zákaznici, pak teprve dokáže přijmout mé kosmetické ošetření a užít si aromaterapeutickou hodinku. Citrónovou silici přidávám ráda nejen pro zlehčení těžší květinové vůně ylang-ylang, ale i pro její osvěžující účinky, zmírňování starostí.
Touto směsí masíruji dekolt, krční páteř s trapézovými svaly, obličej a na závěr hlavovou pokožku s vlasy. Během půlhodinové kosmetické masáži si klientka odpočine a zklidní natolik, že mohu při aplikaci pleťové masky ze základních regeneračních masek Lecitinová, jojobová řešit i problémy s pletí vmícháním vhodných éter. olejů.
Jelikož při využívání aromaterapie jsem chtěla zahrnout i celkovou péči o tělo, nabízím další službu formou aromaterapeutické masáže celého těla. A zde se nabízí široká škála míchání směsí z éter. olejů. Na ztuhlé svalstvo míchám směs z rozmarýnového a jalovcového ét.oleje. Jalovec (Juniperus com) má schopnost podporovat tok lymfy a odvod zplodin látkové přeměny z těla. Zmírňuje svalové bolesti a brání tvorbě otoků. Rozmarýna (Rosmarinus off.) je silně stimulující a harmonizující. Podporuje pocení, je vhodná na svalové bolesti a spasmy, prokrvuje končetiny. Je vhodná i na celulitidu ( spolu ve směsi s pomerančem (Citrus aurantium var. amara). A pokud ještě do této směsi zakomponuji 1 či 2 kapky citronové silice, odlehčím vůni směsi a tím osvěžím nejen pokožku, ale i mysl masírovaného.

Barbora Kuruczová, kosmetický salon Studio Santé,
www.studiosante.cz e-mail:barbora@studiosante.cz