NEPŘEHLÉDNĚTE
Úvod > Kultura a jiné > Vyjádření sdružení Otevřené Úvaly k jednání zastupitelstva
otevrene-uvaly

Vyjádření sdružení Otevřené Úvaly k jednání zastupitelstva

 

Úvaly se výrazně rozrostou

Zastupitelstvo města včera na svém veřejném zasedání schválilo těsnou většinou (poměr hlasů 8:7) návrh změny územního plánu pro oblast Hostína a návrh smlouvy o spolupráci se společností MEI Holding. Tyto změny, vč. smlouvy schválilo přesto, že podle názoru sedmi členů zastupitelstva, ale i některých těch, kteří hlasovali pro, nebyly vyvráceny  zcela zásadní pochybnosti, které jsou s těmito změnami spojené. Více informací najdete uvnitř aktuality.

Včerejším rozhodnutím zastupitelstva se tak otevřela cesta k výraznému a nevratnému růstu Úval. Zástavbou v oblasti Hostína se po dokončení projektu rozrosteme na celkem cca 9 500 obyvatel, po zástavbě dalších pozemků, které již nyní v Úvalech k zástavbě určeny jsou, se dostaneme na cca 12 000 až 13 000 obyvatel.

Pokud Vás zajímají podmínky smlouvy a rozsah změn územního plánu, které byly zastupiteli včera schváleny a stanovisko 7 zastupitelů, kteří s tímto nesouhlasí, naleznete je všechny v sekci Dokumenty.

Jsme přesvědčeni, že zastupitelé včera přijali mimořádně závažné a bohužel špatné rozhodnutí, které se však na životě nás všech projeví až za několik let, když už zastupitelé, kteří jej přijali,třeba ani nebudou ve svých funkcích.

Alarmující je, že nebyla zapracována prakticky žádná z věcných připomínek sedmi zastupitelů, kteří je předložili. Jejich závažnost můžete posoudit sami.

Pro nás skutečně hrozivé zjištění je, že v našem zastupitelstvu existují lidé, kteří mimo záznam prohlašují, že smlouvu považují pro město za nevýhodnou a ženoucí město do obrovských problémů v budoucnu – a přesto pak pro ni bez mrknutí oka hlasují.

Ostatně, občané, kteří  na včerejším zasedání zastupitelstva byli přítomni, si mohli obrázek udělat sami.

Pro informaci doplňujeme přehled hlasování.

Zastupitelé, kteří hlasovali pro výše uvedenou smlouvu a změny územního plánu:

Jan Šťastný, Helena Váňová, Josef Štěpánovský, Milan Turan – ODS
Karel Linhart, Radek Netušil, Ivan Černý – Volba pro Úvaly
Helena Novosádová – Nová šance

Zastupitelé, kteří hlasovali proti nebo se zdrželi hlasování

Milan Švejnoha, Lída Milerová, Michal Breda, Petr Borecký – Otevřené Úvaly
Miloslav Kolařík, Jaromír Stemberg – Nová šance
Ladislav Morávek – KSČM

18. 04. 2008

 

Originál článku, (převzato od): Breda Michal, Švejnoha Milan, Milerová Ludmila, Borecký Petr, sdružení Otevřené Úvaly http://www.otevreneuvaly.cz/