NEPŘEHLÉDNĚTE
Úvod > Cestovaní > Výlet do Francie s „Káša Travel“, část 6b. – technické muzeum Sinsheim – fotografie vojenských exponátů.
f522

Výlet do Francie s „Káša Travel“, část 6b. – technické muzeum Sinsheim – fotografie vojenských exponátů.

Ve dnech 8. – 11. 5. 2008 proběhl výlet vybraných úvalských jednotlivců autokarem do Francie na obhlídku některých francouzských vojenských pevností, vytvářejících známou Maginotovu linii. Během zpáteční cesty jsme navštívili technické muzeum v německém městečku Sinsheim.

Automobilové a technické muzeum Sinsheim

Největší soukromé muzeum v Evropě se nachází u městečka Sinsheim, které leží asi 550 km od Prahy nedaleko Frankfurtu u dálnice A6.

Výstavní plocha má rozlohu větší než 80 000 metrů čtverečních. Ve dvou velkých halách je vystaveno přes 3 000 exponátů. Nejvíce jsou zde zastoupeny historické automobily, kterých je zde více než 300, včetně největší stálé sbírky vozů F1 v Německu. Dále je zde vystaveno 200 motocyklů a 60 letadel. Nejvíce vynikají nadzvuková dopravní letadla Concorde a TU-144, které jsou vidět z velké dálky. Zaujmou vás určitě také exponáty vojenské techniky, jejíž část je na volné ploše mimo haly. Kromě jiného jsou zde také historické lokomotivy, traktory, ale např. i oblek sovětského kosmonauta. Muzeum je velmi rozsáhlé a jeho podrobná prohlídka vám zabere téměř celý den.

V muzeu je i 3D kino s velkoplošnou obrazovkou IMAX 3D, kde se promítají různé hodinové trojrozměrné filmy. Muzeum je otevřeno celý rok každodenně od 9 do 18 hodin.

Třicet kilometrů od Sinsheimu se nachází Technik Museum Speyer, které je organizačně propojené a jsou zde vystaveny mimo jiné i ponorky a lodě.

Odkazy na stránky o muzeu:
www.technik-museum.de – oficiální stránky muzea (něm., angl., franc.)
www.rozhlas.cz – „2. světová válka v Technickém muzeu Sinsheim“
automix.centrum.cz
album.gasttour.cz – fotografie Jana Nemravy
www.nordproduktion.cz – fotografie
osx.cz – „Muzea Sinsheim a Speyer: Od Lilienthala po Concorde“


Foto: Roman Kurucz