NEPŘEHLÉDNĚTE
Úvod > Kultura a jiné > Klánovický les – investor zahájil proces EIA!
ujezdsky-strom

Klánovický les – investor zahájil proces EIA!

V rámci kauzy výstavby (rozšiřování) golfového hřiště v Klánovickém lese byl na stránkách Újezdský strom uveřejněn článek, který zde z tohoto webu přebíráme:

Investor zahájil proces EIA!

Vinou lhostejnosti pražských zastupitelů, kteří svým hlasováním zastavili změnu územního plánu v Klánovickém lese, investor golfového hřiště podal na Ministerstvo životního prostředí podklady pro zahájení procesu EIA – procesu zkoumání a hodnocení vlivu realizace projektu golfového hřiště na životní prostředí.

Bohužel, situace, kterou jsme předpokládali, nastala. Zastupitelé umožňují svou nečinností, aby investor dále pokračoval ve svém projektu výstavby golfového areálu, kvůli kterému má být vykácena část Klánovického lesa. Zastupitelé nehlasovali ani „pro“ ani „proti“, ale alibisticky použili ono klasické a české „pozastavíme“. A důvod? Jednoduchý – ivestor golfového hřiště nesouhlasí se změnou územního plánu! Změna územního plánu by totiž Klánovický les natrvalo ochránila a golfové hřiště by nebylo.

V podkladech pro proces hodnocení vlivu tak investor poodhalil své plány. Předestřel tři varianty golfového hřiště včetně varianty první – 18 ti jamkového hřiště, umístěné skoro na 100 ha lesa a kvůli kterému by se muselo 30 ha lesa vykácet! Navíc v chráněné oblasti Klánovického lesa. Další dvě varianty předpokládají výstavbu 9-ti jamkového hřiště s kácením „pouhých“ cca 10 ha lesa.

Celou dokumentaci lze nalézt zde.

Ke zveřejněným podkladům uvítáme jakékoliv komentáře odborníků i laiků a prosíme Vás o napsání Vašich postřehů formou komentáře pod článkem, použijeme je k připomínkování probíhajícího procesu. V procesu EIA může každý občan využít 20 denní lhůtu počínaje dnem zveřejnění a zaslat své připomínky k projednávanému projektu a ovlivnit tak jeho budoucí schválení nebo zamítnutí. Pomozte nám dát dohromady faktické údaje, které budou les bránit v procesu EIA.

Připomínky budou akceptovány i v emailové podobě. Proto připravujeme vzorové dokumenty, které budete moci převzít a zaslat na zveřejněnou emailovou adresu na Ministerstvo životního prostředí.

Sledujte naše webové stránky, na které v dalších dnech umístíme zkrácenou rekapitulaci celého projektu a zásadní námitky, kterými se proti výstavbě golfového areálu chceme bránit. Vaši pomoc Klánovický les potřebuje!

Originál článku, (převzato od): Újezdský strom http://www.ujezdskystrom.info/