NEPŘEHLÉDNĚTE
Úvod > Kultura a jiné > Divokej Bill a Vypsaná fixa zahrají v Úvalech
mlada-fronta

Divokej Bill a Vypsaná fixa zahrají v Úvalech

Úvaly – Již sedmnáctý ročník jednodenního festivalu Ouvalskej bigbít se uskuteční tuto sobotu v Úvalech u Prahy.

Na náměstí Arnošta z Pardubic pod sokolovnou na dvou pódiích zahraje celkem 19 kapel. Hlavní hvězdou bude Divokej Bill, který v rámci „Ouvaláku“ oslaví i své desáté narozeniny. Při této příležitosti vystoupí také několik hostů, jako například Tři sestry, Vypsaná fixa nebo Čechomor.

Tip na víkend

„Divokej Bill s Čechomorem nedávno ukončili společné turné, takže na to ještě naváží a návštěvníkům zahrají i některé skladby spolu,“ slibuje Michal Thomes z agentury Ameba Production, která celou akci pořádá. Svůj prostor dostanou také mladé regionální a začínající kapely a to většinou na druhém pódiu. Tam se představí mimo jiné Dům dětí nebo Zpětná vazba.

O svůj oblíbený sport nepřijdou ani fotbaloví fanoušci. Protože v sobotu začíná také fotbalové Euro a česká reprezentace odehraje právě v době konání festivalu zahajovací utkání turnaje s domácím týmem Švýcarska, organizátoři se rozhodli, že při podvečerním koncertu skupiny Tři sestry bude na pódiu i velkoplošná projekce s přenosem tohoto důležitého utkání.

Jak do Úval vyrazit? Raději vlakem. Do i z Úval jezdí z pražského Masarykova nádraží vlak každou půlhodinu, do Kolína každou hodinu, a to až do pozdních nočních hodin. Hudební fandové, kteří budou na Bigbít cestovat autem, se do Úval dostanou po silnici č. 12, mohou však strávit nějaký čas tím, že budou hledat volné parkovací místo. „Pro návštěvníky nebude připraveno žádné zvláštní parkoviště, při předešlých ročnících jsme si prozatím vždy vystačili s parkovací kapacitou Úval,“ shrnuje Michal Thomes z pořádající agentury a dodává: „Návštěvnost očekáváme přibližně stejnou jako v minulých letech, tedy přibližně asi tři tisíce účastníků.“

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – střední Čechy (západ)

Originál článku, (převzato od): Mladá Fronta DNES zpravy.idnes.cz/

6. 6. 2008 Ouvalskej bigbít, dobrá muzika

Jindy poklidné městečko Úvaly u Prahy zaplní dobrá muzika, zábava a stovky fanoušků českých kapel. Zítra tu totiž proběhne již 16. ročník festivalu Ouvalskej bigbít. Patron akce, Divokej Bill, který odtud pochází, opět představí své spřízněné hudební soubory, ale současně dá příležitost místním hudebním formacím. Navíc právě na tomto festivalu oslaví Divokej Bill své 10. narozeniny. Pogratulovat přijedou kamarádi – Vypsaná fixa, Čechomor, Tři sestry, UDG, Temperamento, Medvěd 009, Prohrála v kartách a také málo známé kapely Hegeš, Chlehf, Snails, Der Popleter a další.

Ouvalskej bigbít. Úvaly u Prahy, zítra od 15 hodin, vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v síti Ticketstream za 295 Kč, na místě za 350 Kč.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – Praha

Originál článku, (převzato od): Mladá Fronta DNES zpravy.idnes.cz/