NEPŘEHLÉDNĚTE
Úvod > Kultura a jiné > ČajoMír Fest 2010 – setkání čajových mistrů.
e464

ČajoMír Fest 2010 – setkání čajových mistrů.

ČajoMír Fest 2010.

Praha – Vyšehrad.

V sobotu 21. srpna 2010 v areálu Starého purkrabství na pražském Vyšehradě proběhl již druhý ročník středoevropského setkání čajových mistrů.

Seznámit se s čajovými kulturami z celého světa, ochutnat nejrůznější podoby tohoto nápoje, něco z exotické gastronomie a vystoupení nejlepších českých hudebníků, majících blízko k východním kulturám – to bylo na programu letošního pražského festivalu.

Ten byl zaměřen zvláště na korejské umění a proběhl pod záštitou korejského velvyslanectví v Praze.

Nejvíce využívanou však byla možnost posezení na rozložených kobercích v trávě pod mohutnými korunami velkých stromů, spojená s ochutnávkou nejrůznějších podob čajů u jednotlivých čajových sekcí.
Vstup do areálu festivalu byl zdarma, k samotné degustaci čajů bylo nutné zaplatit drobný poplatek určený na pokrytí nákladů.

Celý prostor byl rozčleněn podle svého zaměření na část pro prezentaci klasických českých čajoven, či jednotlivců, dále pro ortodoxní čajové obřady, hudební pódium, gastro pódium, tvořivé dílny a prodejní stánky.
V prostoru mezi sochami bylo možno vidět například cvičení Taiti Akademie, dětské divadlo, či exhibici „Cesta meče“ – Hakuzan.
Celý program si můžete prohlédnout zde:
Program kurzů asijské gastronomie potom zde:

Inspirací pro uspořádání ČajoMír Festu se pořadatelům – sdružení ČajoMír o.s., stal tradiční Gaya Tea Culture Festival, jehož se účastnili v roce 2008 v jihokorejském Gimhae.

Loňského ročníku se zúčastnilo na 43 degustačních místech 112 hostitelů, 35 týmů ze 7 zemí, celkově jej navštívilo přes 2 000 návštěvníků. Přesné číslo pro tento rok ještě není známo, ale dá se očekávat jeho překonání.

Video z ČajoMír Festu 2010:
[youtube hNXKm8Bl8pU]

V dalším článku v nejbližší době vám pak přineseme fotografie a pokračování krátkého videa z této povedené kulturní akce.

Video, foto a text: Roman Kurucz
e-mail: kurucz@cbox.cz

Další náš článek, video část II:
www.ouvaly.cz
Fotografie z festivalu:
www.ouvaly.cz

Odkazy:
www.cajomirfest.cz

Čaj bez bariér – to je ČajoMír Fest 2010 (www.ct24.cz)

fotografie uživatele nocturnus (rajce.idnes.cz)

fotografie dalších uživatelů (rajce.idnes.cz)