NEPŘEHLÉDNĚTE
Úvod > Kultura a jiné > Úvaly, jak je zatím neznáte
Úvaly - Hostín

Úvaly, jak je zatím neznáte

Výstavba nových nemovitostí v Úvalech je v plném proudu.

Jedná se zvláště o část Hostín, kde na počátku května 2010 začala výstavba nové čtvrti, jejímž investorem je společnost Úvaly Development, s. r. o., člen nezávislé investiční skupiny Middle Europe Investments (MEI).
Nová čtvrť má být postupně realizována na ploše téměř 70 hektarů v moderním urbanistickém konceptu. Projekt se začal realizovat v centrální části vymezeného území první etapou, která se rozkládá na ploše 3,5 hektaru a nabídne bydlení ve 24 rodinných domech a 170 bytových jednotkách.

Fotografie: Úvaly – Hostín

Dalším úvalským místem je Výpustek, kde nyní probíhají podzemní práce. Vyrůst zde mají nízkoenergetické řadové rodinné domy a dvojdomy v projektu nazvaném Zelené Úvaly. Ten se skládá ze čtyř sekcí rodinných domů a páté sekce zasíťovaných parcel.

Fotografie: Úvaly – Výpustek

Článek jako takový není určen jako podpora prodeje nových domů, či bytů v Úvalech. Jen chce poukázat na to, že celkový obraz Úval bude v budoucnu trochu jiný než dnes.
Jednak ovlivněný novou zástavbou, kde původně většinou polní lány ustoupí novým domům a pak také tím, že (kromě jiného) budeme po cestách směřujících k úvalskému nádraží možná potkávat trochu více našich spoluobčanů.

Jak reálně bude vypadat prodej nových domů a bytů? Vycházet je možno z celkových národních statistik:

Z těch vyplývá, že například ceny bytů klesaly v Česku po celou dobu od vypuknutí světové ekonomické krize, která odstartovala v září 2008 pádem investiční banky Lehman Brothers. Letošním vyšším prodejům pomohla hlavně lepší nálada mezi lidmi s tím, jak postupně mizely následky krize. A dynamiku jim dodaly i banky, jež snížily úroky na hypotékách na úroveň roku 2007. Teď se však opět hovoří o zpomalení evropské a americké ekonomiky, které by v nejhorším scénáři mohlo dopadnout i na Česko (zdroj: ekonomika.idnes.cz).

Text: Roman Kurucz (s využitím internetových zdrojů)
Fotografie: uvaly-hostin.cz, www.zeleneuvaly.cz

Úvaly – Hostín, představení projektu: uvaly-hostin.cz
Úvaly – Výpustek, představení projektu: www.zeleneuvaly.cz

Úvaly – Hostín, investor Úvaly development, s. r. o., člen investiční skupiny MEI: www.mei.cz
Úvaly – Hostín, návrh nové čtvrti, Head Hand architekti: www.headhand.cz
Úvaly – Hostín, urbanistická studie obytné části B7: www.atelierk2.cz
Úvaly – Hostín, společnost AWIK, využití technologie pasivních domů: www.awik.cz

Úvaly – Výpustek, projekt Zelené Úvaly: www.zeleneuvaly.cz

Host napsal:

moc pěkný a hlavně informační článek.. mě stačí to parkoviště na nádraží (nemluvím o plně obsazeném p+r) – ve všech přilehlých ulicích a na náměstí to samé… proč parkování přespolních proboha město nezpoplatní? hlavně že 5x zvednou daň z nemovitosti… aby opravili půlku úvalských ulic. která polovina to ale asi bude… že ? nejspíš ty ulice, kde bydlí lidé, kteří jsou ve vedení města.

Luciko napsal:

Moderní urbanistické koncepty zabydlují města od jejich centra… nikoliv na odlehlých polích!!!
Na cestách směrem k úvalskému nádraží budeme potkávat více spoluobčanů… budeme potkávat i více autobusových linek navazujících na vlakové spoje???
Po výstavbě na Nových Slovanech se nad výstavbou Hostín vznáší příliš mnoho pochybností…

Berusa59 napsal:

Je mi z toho smutno.