NEPŘEHLÉDNĚTE
Úvod > Cestovaní > Výstavy Stavitel a Regiony 2012
vll_lysa

Výstavy Stavitel a Regiony 2012

Na výstavišti v Lysé nad Labem proběhne od 17. do 19. února již osmnáctý ročník národní výstavy stavebních materiálů a technologií Stavitel. Návštěvníci, a to jak z řad odborníků, tak z řad drobných stavebníků či chalupářů, se mohou těšit na průřez nabídkou komodit stavebního průmyslu včetně nejaktuálnějších novinek.

Tradičně se na výstavě utkají soutěžní družstva učňů oboru zedník, poprvé v soutěži zastřešené firmou Wienerberger, a učni oboru instalatér v soutěži organizované Cechem instalatérů.

Novinkou v letošním roce je výstava komunální techniky, která představí vše, co se týče nakládání s odpady, recyklace, úklidu, čištění a městského mobiliáře.

Souběžně se Stavitelem se již podvanácté v Lysé sejdou vyznavači cestovního ruchu na společné výstavě měst, obcí, mikroregionů a podnikatelů z celé České republiky Regiony České republiky. Vystavovatelé připraví pro návštěvníky, jichž v loňském roce přišlo víc jak deset tisíc, pestrou paletu nabídky domácího cestovního ruchu, cykloturistiky, agroturistiky, přírodních zajímavostí, architektonických památek, ubytovacích a stravovacích zařízení, vydavatelských aktivit, ale i regionálního rozvoje, příkladů prospěšného sdružování obcí a měst do mikroregionů a svazků, aktivit MAS či projektů čerpání finančních zdrojů z programů Evropské unie.

V doprovodném programu bude setkání kronikářů a vydavatelů zpravodajů a novin měst a obcí, programové bloky představující zajímavosti v regionech, soutěže a besedy.

Výstavy Stavitel a Regiony jsou otevřené od pátku 17. do neděle 19. února vždy od 9 do 17 hodin.

Text a foto: Výstaviště Lysá nad Labem, spol. s r.o. www.vll.cz