NEPŘEHLÉDNĚTE
Úvod > Cestovaní > Technické muzeum Speyer
j973

Technické muzeum Speyer

Návštěva technického muzea na okraji města Speyer byla součástí výletu úvalských nadšenců, zajímající se o vojenskou techniku, který proběhl minulý rok pod organizační taktovkou pana Tomáše Kašičky a jeho virtuální cestovní agentury „Káša Travel“.

Město Speyer leží na břehu Rýna v jihozápadním Německu, ve spolkové zemi Porýní-Falc (Rheinland-Pfalz) asi 20 km jižně od Mannheimu. Muzeum leží kousek od zavodniho okruhu Hockenheim.

Technik MUSEUM SPEYER je organizačně propojené na spolkové bázi s dalším, a to s Auto & Technik MUSEUM SINSHEIM, které bylo naším cílem v květnu roku 2008.
Z tohoto muzea jsou na našich stránkách fotografie umístěny zde: část I, část II.

Muzeum ve Speyeru bylo založeno roku 1991 a dnes vystavuje více než 3 000 exponátů.

Vystaveny jsou zde letadla, vesmírný rakeroplán, vrtulníky, automobily osobní, vojenské, hasičské, či motocykly, lokomotivy, vlaky, nebo parní stroje. Exponáty jsou z předválečného období až po moderní stroje.

Nejzajímavější exponáty jsou raketoplán BURAN z doby existence Sovětského svazu, letoun BOEING 747 JUMBO společnosti Lufthansa, nákladní letadlo Antonov AN 22, nebo ponorka německého námořnictva U9 o hmotnosti 466 tun a délce 46m.

V areálu muzea můžete navštívit také 3D kino.

Technické muzeum Speyer ročně navštíví více než půl milionu lidí.
Na jeho případnou prohlídku si rozhodně vyčleňte dostatek času, neboť při rozloze 15 hektarů a množství vystavených zajímavých exponátů utíká opravdu rychle.

Fotografie: JUDr. Přemysl Hochman
Text: Roman Kurucz
Odkazy na články a fotografie z muzea:
TECHNIK MUSEUM SPEYER – oficiální stránky: speyer.technik-museum.de
Článek: vztlak.net
Článek: veteran.auto.cz
Fotografie: blog.dq.cz
Fotografie: forum.valka.cz
Fotografie: galerie.albumfotek.cz
Fotografie: dolin404.rajce.idnes.cz