NEPŘEHLÉDNĚTE
Úvod > Cestovaní > 19. ročník mezinárodní výstavy koní – Kůň 2012
21_09_2012kun1

19. ročník mezinárodní výstavy koní – Kůň 2012

KŮŇ 2012
ve dnech 21. – 23. 9 2012, tj. od pátku do neděle, proběhne na Výstavišti v Lysé nad Labem 19. ročník mezinárodní výstavy koní a všeho, co k nim patří – Kůň 2012.

Na této výstavě bude vystaveno více než 100 koní většiny plamen chovaných v České republice. Na ruce, ale i v akci na předvadišti se představí čtyřspřeží Starokladrubských běloušů a vraníků, Fríští a Kinští koně, dále budou předvedena teplokrevná, plnokrevná, chladnokrevná, sportovní, historická i malá plemena, poníci a miniaturní koně. V odpoledním programu budou k vidění také vozatajské ukázky, westernová show, ukázky jízdní policie, dámy v sedle, drezura, ukázky parkuru, kostýmní vystoupení, pushbal a mnoho dalšího. Všechny koně, které návštěvníci uvidí na venkovním předvadišti v akci, si během celé výstavy budou moci prohlédnout v hale A1, kde budou ustájení.

Návštěvnici si budou moci zakoupit potřeby pro chovatele, jezdce, veterinární přípravky, krmivové doplňky, přívěsy, stájové technologie, kovářské zboží, odbornou literaturu a nebude chybět ani poradenství pro chovatele.

Zajímavostí letošního ročníku je účast dvou vítězů Velké pardubické Steeplechase – anglického plnokrevníka Peruána, který vyhrál v roce 1998 a 1999 vždy s jezdcem Zdeňkem Matysíkem. Druhou hvězdou je další vítěz Velké pardubické Steeplechase – kůň Decent Fellow s žokejem Josefem Bartošem a to při 116. ročníku VP v roce 2006.

Účast přislíbil letošní vítěz letních OH v Londýně – moderní pětibojař David Svoboda.
V rámci výstavy bude rovněž probíhat divácká anketa o hodnotné ceny od našich sponzorů. Hlavní výhrou však bude živé hříbě Norického koně.
Záštity: nad 19. ročníkem výstavy Kůň převzal záštitu:
Ministr zemědělství Petr Bendl
Žokej, chovatel a majitel koní pan Josef Váňa, který bude při výstavě osobně přítomen v pátek 21. 9. a zúčastní se slavnostního zahájení.
Prezident Jockey clubu ČR Václav Luka.

Výstaviště Lysá nad Labem se těší na Vaši návštěvu od 21. do 23. 9. 2012. Pro veřejnost je otevřeno denně od 9,00 do 18,00 hodin.

Fotografie a text: Výstaviště v Lysé nad Labem

Stránky Výstaviště v Lysé nad Labem: www.vll.cz