NEPŘEHLÉDNĚTE
Úvod > Cestovaní > Jaro v Polabí začíná na výstavě Zemědělec!
vll

Jaro v Polabí začíná na výstavě Zemědělec!

Výstava Zemědělec

Již třicátá osmá výstava ZEMĚDĚLEC bude rozkvetlými jarními květinami a dalším sortimentem pro zahradu a dům lákat příznivce zahradničení a zemědělství. Výstaviště v Lysé nad Labem otevře své brány od středy 20. do neděle 24. března vždy od 9. do 17. hodin.

V areálu výstaviště, a to jak uvnitř všech výstavních hal, tak na venkovní volné ploše, bude prezentovat svoje výrobky a služby víc jak sto padesát vystavovatelů.

Na výstavě Zemědělec proběhne vyhodnocení soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje. Potravinářské firmy soutěží v kategoriích: alkoholické nápoje, víno, pivo, masné výrobky, mlýnské a pekárenské výrobky, pekařské a cukrářské výrobky, mléko a mléčné výrobky, med a výrobky ze včelího medu. Oceněné výrobky obdrží certifikát, který opravňuje jejich výrobce k dvouletému užívání ochranné známky s logem soutěže. Všechny oceněné výrobky si budou moci návštěvníci výstavy koupit.

K uspokojení zájmu zahrádkářů o nákupy jak rostlinného materiálu, tak potřeb a pomůcek pro zahradu se konají ZAHRADNICKÉ TRHY.
V prodeji budou okrasné i ovocné dřeviny, růže, cibuloviny, osiva, sadba, balkónové rostliny, jahodníky a trvalky.

Souběžně s jarním Zemědělcem se koná u široké veřejnosti velmi oblíbená výstava JARO S KOŇMI.
Pro chovatele jsou připraveny ukázky jednotlivých plemen koní na ruce, v akci na předvadišti a vozatajské ukázky.
Pro chovatele koní vystavovatelé nabídnou široký sortiment jezdeckých potřeb, jezdecké konfekce, potřeb pro chov koní, ale například i užitkové automobily či přívěsy k přepravě koní.

Ve středu 20. března proběhne 13. ročník tradiční floristické soutěže studentů zahradnických škol a odborných učilišť Polabský motýl. Soutěžící pracují přímo před zraky návštěvníků, což dělá ze soutěže velmi atraktivní podívanou. Letošní téma je „Jarní inspirace“. Na vyhodnocení soutěže se podílí přední čeští floristé, novináři a také VIP porota v čele s předsedkyní – herečkou Bárou Štěpánovou.
V odpoledních hodinách bude soutěž vyhodnocena a předány ceny vítězům. Soutěžní expozice včetně ostatních soutěžních prací budou vystaveny i po zbývající dny výstavy Zemědělec.

ZA VSTUPENKU KNIHA!!!
Pro návštěvníky výstavy je připraven dárek ke každé nezlevněné vstupence v hodnotě 80,- Kč a to kniha od hobby magazínu Receptář v hodnotě 900,- Kč.
Při nákupu uvedené vstupenky návštěvník obdrží dotazník, který po vyplnění vymění na stánku Receptáře, nebo infostánku VLL za knihu.

Mezi novinkami, které letošní jarní Zemědělec představí, je řada odrůd ovocných stromků, jako například mini broskvoně a nektarinky, nebo také odrůda rezistentního angreštu. Firma Semena Vaněk nabídne velký výběr semen zelenin a květin, např. hybridní špenát Fuji F1, pro diabetiky představí rostlinu Stévie, která sladí 300x více než cukr. Další novinkou jsou semena hybridní tykve Hokkaido – Delician F1.

Výstavy Zemědělec – jaro 2013 a Jaro s koňmi 2013 jsou otevřeny od středy 20. do neděle 24. března, vždy od 9 do 17 hodin.

Text: Výstaviště v Lysé nad Labem

Stránky Výstaviště v Lysé nad Labem: www.vll.cz