NEPŘEHLÉDNĚTE
Úvod > Kultura a jiné > Polabské vánoční trhy
vll

Polabské vánoční trhy

Polabské vánoční trhy

Přijďte si nakoupit vánoční dárky a nasát vánoční atmosféru na výstaviště v Lysé nad Labem

Tradičně, již podevatenácté, se v prosinci na výstavišti v Lysé nad Labem uskuteční Polabské vánoční trhy. I letos vystavovatelé představí široké spektrum zboží, ve valné většině od prvovýrobců a tedy za velmi příznivé ceny. Kolem dvou set prodejců na každém ze tří termínů nabídne vánoční dárky, od potravin a lahůdek, přes knihy, porcelán, kosmetiku, textil, oděvy, hračky, zlaté šperky, či luxusní kožené zboží. Mezi nejoblíbenější dárky patří český porcelán, vánoční dekorace či medové likéry. Letošní novinkou bude velký betlém a možnost svezení na velbloudech a konících, jak v sedle, tak na vozíku. Na výstavě se také představí tradiční české řemeslo – kovářství.

Polabské vánoční trhy se od jiných odlišují pestrým doprovodným programem. Pro děti nejzajímavější jistě bude sobota 7. prosince s čertovským rejem a mikulášskou nadílkou. Na další dny jsou připraveny Dny zdraví s VZP, hudební a sportovní vystoupení dětských souborů, módní přehlídky, pořad „Vánoce s Receptářem“, besedy, ochutnávky, hrací plochy pro děti. Program vyvrcholí v sobotu 21. prosince v podvečer monumentálním ohňostrojem. Po celou dobu vánočních trhů probíhá trh uměleckých řemesel, kde návštěvníci mohou sledovat, jak se peče cukroví, perníčky, předení na kolovrátku, foukání skleněných figurek, malování na sklo, řezbářství, drátování a další řemesla.

Pro letošní rok jsme vyhlásili soutěž „VYPEČENÉ CUKROVÁNÍ 2013“

Redakce hobby magazínu Receptář a Český rozhlas Region spolu s Výstavištěm Lysá nad Labem vyhlašují soutěž pro všechny, kteří doma pečou vánoční cukroví.
Soutěže se může zúčastnit každý, kdo do Stříbrných trhů (14. 12.) doručí na výstaviště deset identických vzorků jednoho druhu cukroví. Cukroví bude vystaveno po celé tři termíny vánočních trhů v hale u pódia.

Veřejné finále soutěže se uskuteční v sobotu 21. prosince 2013 od 13.00 do 15.00 hodin na výstavišti v Lysé nad Labem, a to v rámci zábavného pořadu Receptáře, který je součástí doprovodného programu Polabských vánočních trhů 2013. Porota bude složená z VIP hostů, například Bára Štěpánová, Květa Fialová, Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal. Český rozhlas Region při finále natočí pořad POCHOUTKY.
Všichni finalisté obdrží hodnotné věcné ceny. První cenu věnuje výstaviště, vítěz se může těšit na víkendový pobyt v lázních Poděbrady ve dvou.

Další soutěž byla vyhlášena pro žáky základních škol „O nejlépe ozdobený vánoční stromek“.

Mikulášské trhy proběhnou od 6. 12. do 8. 12.
Stříbrné trhy od 13. 12. do 15. 12.
Zlaté trhy od 20. do 22. 12.

Pro návštěvníky jsou otevřené od 9 do 17 hodin, vstup na vánoční trhy je zdarma. Každoročně „Polabské vánoční trhy“ navštíví kolem padesáti tisíc lidí.

Text: Výstaviště v Lysé nad Labem

Stránky Výstaviště v Lysé nad Labem: www.vll.cz