NEPŘEHLÉDNĚTE
Úvod > Zajímavosti > Foursquare
foursquare

Foursquare

Foursquare je geolokační sociální síť. Podstatou aplikace jsou takzvané check-iny. Když navštívíte nějaké místo, které se nazývá venue, a bude uvedeno v databázi Foursquare, můžete se přihlásit k tomu, že jste zde byli. K check-inu lze přiložit komentář a fotku, která se zobrazuje ostatním uživatelům. Na Foursquare si můžete přidat známé, co používají také tuto aplikaci. Uvidíte tak to, kde se aktuálně provedli check-in, a také jejich veřejný seznam míst. Jedná se o místa, které uživatel sám do seznamu přidal za nějakým účelem (například seznam doporučených restaurací v Praze).

Mayor a badges

Tímto však možnosti Foursquare zdaleka nekončí, umí toho nabídnout mnohem víc. Pokud budete například chodit často na jedno místo, můžete se stát jeho mayorem. Tím se stává uživatel s nejvíce check-iny za posledních 60 dní. Také za určité věci může získat virtuální odznáčky.

odznáčky (badges) na Foursquare

odznáčky (badges) na Foursquare

Takovýto odznáček se správně nazývá badge. Foursquare se vám může hodit pro vyhledání nejlepších podniků ve vašem okolí, kde se právě nacházíte. Může to být vhodné pro místa, kde jste poprvé a nevíte kam zajít například na dobrý oběd.

Odměny za check-iny

Lze je získat různými způsoby. Mezi nejčastější patří badge za první check-in vůbec (pro nováčky). Dále za 10 check-inů na různých místech. Také je velmi častý badge za navštívení stejné venue 3x v jednom týdnu. Pokud chcete získat nějaké výhody za check-iny v určitých podnicích (kavárny, restaurace,..). Je zde možnost odměny za první check-in a získat tak nějakou odměnu. Nejčastěji se používá odměna pro mayory daného místa.

Foursquare Day

Neboli Den s Foursquare, je akce na které se sejde co nejvíce uživatelů Foursquare na jednom místě. Tyto akce se pořádají každý rok po celém světě. V České republice se konají největší akce v těchto městech: Praha, Brno a Ostrava.

Na čem Foursquare používat

V podstatě se dá říci, že Foursquare můžete používat na libovolném mobilním zařízení, které má přístup k Internetu a dokáže určit vaší polohu (GPS). Zde jsou odkazy na oficiální aplikace pro nejrozšířenější operační systémy chytrých telefonů (Android, iOS, Windows Phone)
[appbox googleplay com.joelapenna.foursquared] [appbox appstore 306934924] [appbox windowsphone 26cf3302-469f-e011-986b-78e7d1fa76f8] Foursquare můžete také využívat pomocí mobilní verze jejich stránek, které naleznete na adrese: m.foursquare.com

Foursquare v Úvalech

V našem městě se Foursquare také hojně používá. Na interaktivní mapě níže si můžete prohlédnout všechna aktuální venues.

Pokud chcete přidat vlastní venue, můžete tak učinit pomocí odkazu zde: přidat místo na Foursquare
Přidání veřejného místa musí projít schválením, které může chvíli trvat. Takže se váš nový záznam nezobrazí ihned na mapě.

GoSquare.cz: www.gosquare.cz – český informační portál Foursquare
SCUK.cz: www.scuk.cz – Scuk představuje výběr těch nejlepších podniků na základě stovek recenzí od prověřených hodnotitelů a tisíců návštěv spokojených zákazníků.
yelp.cz: www.yelp.cz – velmi podobné jako Foursquare, ale přišlo na Český trh až v roce 2013.